rcruzarmstrong26 rcruzarmstrong26
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two friends shop for fresh fruit. Jackson buys a watermelon for $6.45 and 4 pounds of cherries. Tim buys a pineapple for $4.25 and 3 pounds of cherries. Use the variable p to represent how much more Jackson spent.

Respuesta :

arianacalderon68 arianacalderon68
  • 24-02-2021
Your answer is 6.45+ p = 6.45p
Answer Link

Otras preguntas

A car rental company sells accident insurance to 24% of its customers. Out of 550 customers, about how many customers are predicted to purchase insurance?
why are humans more like animals than plants
find the midpoint of the line segment joining the points P1 and P2P1=(3,-4); P2=(5,4)
The radius of a circle is 4. The diameter is 8. The radius of a triangle is 8. The diameter is 16. Which shape has the least amount of square feet?
why did people hate the roman empire
if f(x)=2x+1,what is f(-3)
if f(x)=2x+1,what is f(-3)
I have been stuck on this question and i would like to know how to solve it ? A mother horse and a baby horse walk 10 miles from point A to point B. The mother’
Our galaxy contains roughly 250000000000 stars. How many billion is this?
Help with problem 14?!