26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

A natural law of decay is [tex]y= 2e^{-0.5x}[/tex] Draw a graph for this law for values of x from x = -4 to x = 4. From the graph: A)Find the gradient of the c
The coach must select 12 players to travel to an away game. how many ways are there to select the players who will travel?
in order for a new word to be maintained in your vocabulary you must
What types of carbon based molecules are the source for most of the energy in the foods you eat what energy is stored in these molecules?
A random sample of 64 sat scores of students applying for merit scholarships showed an average of 1400 with a standard deviation of 240. determine the "t" value
Fluid intelligence is acquired through life experience. true or false
In which one of the following sentences is the apostrophe used correctly
Why is the burning of fossil fuels more of a problem in China than Japan? a.China only burns coal. b.China has fewer pollution controls. c.Japan only
40 in the ratio 2:3 £2000 in the ratio 3:7 36kg in the ratio 1:2:3
A survey was done that asked people to indicate whether they preferred running outdoors or running indoors. The results of the survey are shown in the two-way t