adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

D=100-2p, p is the price in dollars of the product and D is the number of products that can be sold at that price. What price should be set in order to set in
Why is the Holy Land an important site for your faith? answered from Moses, Jesus, and Muhammads point of view
A bucket when full of water weighs 18 kg.half of the water is poured away.the bucket and water now weighs 11 kg what is the weight of an empty bucket
what is the answer for the path that one body in space takes as it revolves around another body is called a .......... a orbit,a revolve,a rotate,or a eclipse??
who led the mormons to present day utah in search of religious freedom
why is widespread educational opportunity necessary for a nation to develop a democratic system?
Multiplying a number by 4/5 then dividing by 2/5 is the same as multiplying by what number?
you buy a lily and an african violet on the same day.  You are instructed to water the lily every fourth day and water the violet every seventh day after taking
Three eighths divided by six sevenths equal
A red light flashes every 14 minutes. A blue light flashes every 24 minutes. when will the two lights flash together again if they last flashed together at 8 AM