Saintiluskirsten Saintiluskirsten
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mari spends $6 on cheese for a party she also plans to buy b boxes of crackers that cost $3 per box

Mari spends 6 on cheese for a party she also plans to buy b boxes of crackers that cost 3 per box class=

Respuesta :

rylormix1 rylormix1
  • 03-03-2021

Answer:

The answer is 6+3b<or equal to 15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why is the mid-ocean ridge made of volcanic rock?
The stem-and-leaf plot lists the scores earned by students on a science test. How many students earned a score of 85 or greater? Enter your answer in the box. _
Help please please please
I took a picture bc I don’t feel like typing the question
Airplane X left the airport, flying at a rate of 400 miles per hour. Airplane Y left 2 hours later, flying at a rate of 450 miles per hour. How long will it tak
PLEASE HELP! find the area! its pretty easy
Please help!!! it will mean alot :/
Identify the correct weight to the nearest 1/8 pound, then reduce the fraction if possible. A. 2 12/16 = 2 3/4 Ib B. 2 2/8 = 2 1/4 Ib C. 2 14/16 = 2 7/8 Ib D. 2
The Ballad of Dead Friends As we the withered ferns By the roadway lying, Time, the jester, spurns All our prayers and prying -- All our tears and sighing, Sorr
What does the abreviation asa stand for chemically?.