hermelat2043
hermelat2043 hermelat2043
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby bought two chicken wings for $4 what was the cost of the Wings in dollars per wing?​

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 22-02-2021

Answer:

the cost per wing is $2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which force is used when a rock fell
X AND Y (PLEASE HELP)
Help me with this question please
Select the correct answer. Which of the following represents a function? A. The first graph B. The second graph C. {(0,1), (3,2), (-8,3), (-7,2), (3,4)} D. x -
mathematics assignment ​
What is the measure of a?
Type the appropriate form of the verb in the blank
The National Vital Statistics Reports for November 2011 states that U.S. Cesarean delivery rate for 2010 was about 32.8%. Cesarean delivery is also called a "C-
helppppppppppppppppppppp
Is y = 8 a solution to the inequality below?