faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

6 packs of gum cost $2.10 how much is one pack

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

2.10/6

0.35

Hope it is useful

Answer Link
Coliver2005
Coliver2005 Coliver2005
  • 22-02-2021

Answer:

0.35 cents

Step-by-step explanation:

6 : 2.10

I        I

v       v

1 : 0.35

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Write a story or a poem that has a description of river in it.
. During the 1980s, Great Britain privatized a number of businesses, including the post office and the telephone company. What did the government actually do? I
write down the socio-cultural features of gandaki province? please give answer ​
PLEASE HELP ASAP!!!
What is the coefficient for Magnesium Chloride?
If you were to randomly survey 500 people each from the two largest US cities, would this be a random sample? Why or why not?​
In Africa during the ongoing Trans-Atlantic Slave Trade, Europeans MOST commonly received enslaved people in return for which of these items? A) sugar B) ivory
When learning to code, it is helpful to take a trial and error approach to write code—write it, review messages, and write again until you get the desired resul
I need help ASAP 100 points and brainliest, please do not put wrong answers I will fail the 9th grade if you do (note I just need help please do not do it all f
running down the busy street correct the sentence correctly​