nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tyrone eats dinner when the minute hand is on the 12. what time is dinner and why?
20 3/4 convert to fraction notation
PLEASE HELP! 4 qt= ______c
What is the solution to the system of equations? Using substitution method. x=3y+5 x-4y=3
All gymnosperms lose their leaves in the winter, is this true or false?
What Are The Advantages And Disadvantages Of Representative Democracy?
poets use imagery and words with different connotations and dentations. in a paragraph, define and provide an example of imagery, connotation, and denotation.th
Why is freedom of expression important for democracy?
a moving multicellular organism that cannot make its own food most likely belongs to which kingdom
What is five fourths of a right angle ?? what is three fourths of a right angle ??