ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

I'm not sure how to finish the equation ^^" If anyone could help it would be appreciated!! Thank you!
Plzzzzz help me bless u guysss
What was the purpose of the Northwest Ordinance of 1787? A) to provide a system of government for the Northwest Territory B) to help ordinary farmers obtai
express in scientific notation 0.21
What is a main reason for staff turnover? A. Professional disagreements and fluctuating hours B. Not enough breaks and an inadequate child-to-staff ratio
Scott and his family want to hike a trail that is 1,365 miles long. They will hike equal parts of the trail on 12 different hiking trips. How many miles will Sc
why is resolved used to begin the second paragraph of the preamble
On Chatty Cathy’s cell phone plan she pays for minutes used plus a fixed monthly charge. For 500 minutes she pays $35 total, and for 1500 minutes used she pays
In the 1400s, European explorers benefited from what
what is -5|x + 1| =10 ?