arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks: _____ is a type of ______ where both organisms benefit. (Points : 3) Mutualism; symbiosis Commensalism; symbiosis Symbi
Which ethnic group was not rounded up by the Nazis and sent to concentration camps? A. Jews B. Gypsies C. Aryans D. Slavs C?
Which civilization created the art shown in the picture? A. Egypt B. Indus Valley C. Mesopotamia D. Sumer
If your goal is to obtain information about laws governing special education policies in elementary schools, which of these searches would return the best resul
Out of 5,400 raffle tickets sold at the carnival, 180 are winners. At this same rate, how many winning raffles tickets can be expected if 8,100 raffle tickets a
Muscles make up four tenths of a man's body mass. What would be the muscle mass of a man whose body mass is 60 kg?
How do i find the answer to this problem Blank divide by 9=45
Rather than illustrate exactly what is written, which of the following did Maurice Sendak recommend? A. Creating drawings that help the reader understand the t
General _________ and Admiral Nimitz developed plans for an invasion of Japan.
what is 0.84 as a fraction in simplest form