lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of triangle DEF?
What is the conflict of “the meet” by madelyn srin?
Write the correct degree of comparison for the word given in parentheses. Example: The comparative form of hard is harder. Curt gave his speech __________ of al
A problem in using the judgment by market structure criterion is that: O it is the most subjective standard. O it is difficult to determine the relevant indus
Simplify -4 is greater than or equal to 3v
how earthquake occur or what happen when it came​
Drag the correct symbol to the equation. Not all symbols will be used. A plutonium atom undergoes nuclear fission. Identify the missing element in the nuclear e
Please help ! A round asteroid has a surface gravity of 0.0288 m/s^s. If the mass of the asteroid is 1.10 x 10^18 kg, what is the radius?
the ratio of the point (-3,k) divides the line segment joining the points (-5,-4) and (-2,3) also find the value of k
A married couple with 2 children and 5 grandchildren has an estate valued at $4 million. They decide to use gifts as a means to transfer some of their wealth to