lalagirl55 lalagirl55
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.98 per pound. How much would it cost
to purchase 5.5 pounds of apples?

Respuesta :

LostintheClouds
LostintheClouds LostintheClouds
  • 26-01-2021

Answer: $5.39

Step-by-step explanation:

0.98 x 5.5 = 5.39

Hope this helped ! :)

Answer Link

Otras preguntas

The data set represents the number of rings each person in a room is wearing. 0, 2, 4, 0, 2, 3, 2, 8, 6 What is the interquartile range of the data? 2 3 4 6
HOW DO YOU DO THIS PLZ
Why is there a Cold War between U.S and Russia
Define permafrost. a. water below the surface of the tundra stays frozen all year long b. the frozen soil in mountain highlands c. rainwater that collects on
Is the verb in the sentence in the active voice or the passive voice? The black car was polished to a velvety sheen.
The return on investment from education is typically the highest for? A) a high school graduate B) a college applicant C) someone with a 2-year (associate) d
An appropriate strategy to learn difficult vocabulary words is the a. Keywords technique c. Rhyming Technique b. Visualization technique d. None of these
Explain why Omaha which is further inland has a greater variation in temperature throughout the year then Eureka which is closer to the ocean
When implemented properly, Unified Command: a. Involves the development of multiple Incident Action Plans under the direction of each Incident Commander. b. I
how do I add decomposers into this food web