haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

what are some ways that the South African government discriminated against nonwhite citizens?
Teenage girls should consume about how many calories each day, as compared with teenage boys who should consume about 2,800 calories each day?
Respond in Spanish to how you are in the following situations. Use complete sentences You received $100 for your birthday. You failed a math test today. Your
Janis has just volunteered to undergo treatment for drug addiction. after she leaves the clinic, she is ________ to stay off drugs because her recovery at the c
The financial statements of gervais manufacturing company report net sales of $500,000 and accounts receivable of $80,000 and $40,000 at the beginning and end o
simplify the expression below. show your work. -(-7y +12)=7y
The weight of a sack of potatoes was more than 11 pounds. Shana wants to write an inequality for the weight of the sack of potatoes. What constant should she us
Determine two pairs of polar coordinates for the point (3, -3) with 0° ≤ θ < 360°
3. The bonds between hydrogen and oxygen in water differ from the bonds between hydrogen and carbon in carbohydrates. How and why do these bonds differ?
Can someone please help me ;-;