klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this
Define map scale. a. What is the advantage of a map which shows only a small portion of the earth’s surface – like a neighborhood – that is, a large-scale map?
How many strategies are there for this problem.and choose 1 of the strategies to solve it 3(1+5).
Which correctly lists the three agents that must be present for cementation to occur? A minerals, heat, sediment B water, minerals, sediment C heat, animals, p
According to the essay, what are Paine’s views on monarchy and hereditary succession?
write three numbers that are greater than 543,000 but less 543,000
What is the answer for 450000mg = kg
Enter the plural form of the noun señor to complete the sentence. Buenas tardes, _______ y señoras.
ANSWER ALL PLEASEEEEEEEEEEE
2. For the function f (x)=-457-1, find the inverse function. (1 point)