ChristonaireKanyWest
ChristonaireKanyWest ChristonaireKanyWest
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $12 for 6 pounds of oranges.
How much is the cost per pound of oranges?

Respuesta :

Kiddo2007
Kiddo2007 Kiddo2007
  • 26-01-2021

Answer:

$2 per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link
7bsrsanqc5
7bsrsanqc5 7bsrsanqc5
  • 26-01-2021
2 dollars for each pound of oranges
Answer Link

Otras preguntas

Theme is _____. an underlying concept a moral dilemma a lesson to readers an attitude toward life
how many laps around the perimeter of the field would equal 1 mile
Which of the following is NOT currently a function of HIV/AIDS medication? a. reducing the viral load in each infected person b. restoring or preserving the imm
how to div602÷3 device
How do you determine if any real-world situation is either independent variable or dependent variable?
500000 is 1/10 of what
What does "n" equal in N+2n+20-4=12+3n?
Simplify the expression. (8x + 14) + (9x - 5)
Leroy who has a mass of 100kg, is skateboarding at 9.0 m/s when he smacks into a brick wall and comes to a dead stop at 2.0 s show that his acceleration us 45 m
We're the Manchus a strong or a weak dynasty