kgmirandacor
kgmirandacor kgmirandacor
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Korl spent $46.20 on 12 gallons. what was the price per gallon?​

Respuesta :

soccerteller soccerteller
  • 26-01-2021

Answer:

3.85

Step-by-step explanation:

46.20/12

12 goes into 46.20

3.85

Answer Link

Otras preguntas

Of the following points, name all that lie on the same horizontal line? (7,-1) (2,-1) (-3,9) (-3,-1)
Gerritt wants to buy a car that costs $31,000. The interest rate on his loan is 5.67 percent compounded monthly and the loan is for 5 years. What are his monthl
What evidence in "The Storyteller." best highlights the flaws in the aunt in order to create satire? Select three options. “An aunt belonging to the children oc
rationalize root six divided by root three minus root two.
5) Solve the problem by multiplying first. Jayce bought 4 bath towels and returned 3 hand towels. Mis sister Jayna bought 5 bath towels and returned 6 hand towe
How does Cappelli describe workers in America? A They have the wrong skills for the job that they have. B They are required to have a degree for a job that does
hen a monopolist is able to sell its product at different prices, it is engaging in a. distribution pricing. b. quality-adjusted pricing. c. arbitrage. d. price
: Resolver el sistema de ecuaciones por el método de reducción. -x + 3y = 6 x + y = 2
?? help out plssss ill do the thing wtv its called
7+2x/3=5 what is x?????