honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

What does President McKinley’s desire to “uplift and Christianize” the Filipinos suggest about his perception of the people?
What were some of the matters covered by canon law?
If you had been a member of the bourgeoisie, would you have been satisfied with the results of Napoleon’s actions? Explain.
What do you think is meant by the statement that the French Revolution let the “genie out of the bottle”?
Which was one major reason the United States entered World War I on the Allied side? a. Woodrow Wilson wanted to be a peacemaker. b. France invaded Germany and
how many solutions are there to the equation 12x 6=5x
What does President McKinley’s desire to “uplift and Christianize” the Filipinos suggest about his perception of the people?
What political concerns shaped the first constitutions?
what event caused Napoleon iii to believe his invasion of mexico could be successful?
Why was the first Battle of the Marne considered so significant?