lalawilson055 lalawilson055
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

You have $4.10 and would like to buy some almonds .if a pond costs $8, how many ounces can you buy ?

Respuesta :

XxDekuxKacchanxX
XxDekuxKacchanxX XxDekuxKacchanxX
  • 25-01-2021

Answer:

well- you cant buy any pounds-

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In art, what is overlapping? a. Joining several diagonal lines moving in different directions. b. Technique used to make a form appear to move back in space. C.
5. Work this problem involving scientific notation: The mass of a proton (M)is 0.000 000 000 000 000 000 000 000 001 673 kg. The mass of a neutron (M)is 0.000 0
What is a swamp cooler?| I
Please help! thank you so much x
1) Carla's backyard deck cost $41.00 per square meter to build. The deck is 8 meters wide and 12 meters long. How much did it cost to build the deck?
whats the answer for 4(m-3)+5(m+2)
Extrinsic statements originate in a. Parents c. Teachers b. Society d. All of these Please select the best answer from the choices provided
Find m2 ROL if m2 ROC = 31° and m2 COL = 52° 0 L
What is the study of carbon-containing compounds?
Elena distributes her salary of $ 6000 as follows, 2/5 for rent, 1/3 for food, and the rest for other expenses. How much of her salary does she spend on other e