00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

what is the normal breathing rate in rest
Which of the following lymph nodes can be palpated when they're normal size? A. Submandibular and axillary   B. Inguinal and popliteal   C. Submandibular an
ABC has vertices A(0, 6), B(4, 6), and C(1, 3). Find the slope, then the orthocenter of ABC. List your steps
divide and round to the nearest tenth: 5.1 √104 (plzzz hurry)
choose the best answers to completes each sentence: 1. From now on, you have to ......... responsibility for the sales figures. a) get b) acquire
The first big battle of the Civil War took place at Fort Sumter. Which state was it in? A: North Carolina B: South Carolina C: New Hampshire D: New York
The sketch shows two parallel lines cut by a transversal. Angle 2 is 36 degreees. What is the measure of angle 8
Why was france unable to manage its debt in the eighteenth century, even though that debt was much smaller, relative to its population, than the debt of either
Why can't people buy puppies as soon as they are born, I own one and had to wait 6 weeks because it needed milk from his mom so is this true, and if so why do p
Can I get some help on putting these in better sentences