Nyonnaaaabbabyyy Nyonnaaaabbabyyy
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I need a good grade on this I’ll brainlest

Pls help I need a good grade on this Ill brainlest class=

Respuesta :

alyssambarb
alyssambarb alyssambarb
  • 24-01-2021

Answer:

the second is better deal

the unit rate for the better deal is $4.07

Answer Link
bigbrainleo
bigbrainleo bigbrainleo
  • 24-01-2021
The second deal is better. The unit rate of the better deal is $4.07/gal.

106/25 = 4.24 per gallon
61.05/15 = 4.07 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLEOPLE THIS IS SO CONFUSING HELP ME I WILL GET SUSPENDED IF I DON"T ANSWER THIS HELP ME PLEASE HELP I WILL GET A 0 AND SUSPENDED HELP HELP
F(x) = -3x,x<0 4,x=0 x^2, x>0 given the piece wide functions shown below select all of the statements that are true
Each exterior angle measure is one eighth the measure of each interior angle??
ATP is a vehicle manufacturing company which purchases most of the component from suppliers all around the globe. To minimize inventory costs, management decide
HELP MEEEE PLS WILL GIVE BRAINLIEST FOR BEST ANSWER
This passage is from a science fiction story about an alien invasion of Earth that was written in 1898. What would have been the effect upon readers of its time
how does water help macromolecules carry out their functions
HURRY PLS URGENT! HIGHLY APPRECIATE.
solve this graph pls
7 ft 9 ft 26 ft What is the area?