jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

A Hittorf cell fitted with Ag/AgCl electrodes is filled with 0.0106 molal aqueous HCl (molar mass: 36.458). A 2.00 mA current was passed for 10800 sec. The cath
g What is one difference between a firm in a perfectly competitive industry and a firm in a monopolistically competitive industry? A monopolistically competitiv
Which country of Europe experiences the greatest seismic activity, including both earthquakes and volcanic eruptions?
what will Arturo most likely say next a. mucho gusto
Scores on the GRE? (Graduate Record? Examination) are normally distributed with a mean of 520 and a standard deviation of 144. Use the 68-95 99.7 Rule to find
Help plz I really need it
Why did the translation to collectivization result in widespread starvation
Which of the following is the solution to the compound inequality below? 3x + 4 > 13 or 2x-1<-11
Explain the use of the Kanban system in a production line?
Hava wants to provide the reason she visited Poland. Considering this, choose the conjunction that would best fit this sentence: "I visited Poland _____ my pare