uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

please help with this problem
___________ refers to the time when early humans developed agriculture. It is the historical event that leads to all other empires developing
find all the zeros of the equation
exhilarate A. to embark B. to entertain C. to expound D. to depress
How do biozones help scientists determine the age of a rock unit? a specific biozone can indicate a particular type of past environment. a biozone can help trac
How do you rephrase the sentence, "There are many ways people can be intelligent." with different words?
What’s the order from least to greatest. Please Help
Electromagnetic waves differ from each other in a) frequency only b) wavelength only c) frequency and wavelength d) frequency, wavelength, and v
What to different approaches did the nights of labor and the american federation of labor take in building a union organization?
Given the literal equation for the area formula of a trapezoid: equation is in the photo attached. Only do the first one. PLEASE SHOW WORK :)