mmikey912 mmikey912
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Michelle bought five packs of crayons for 13.75. what is the cost of a pack ,in dollars, if all the packs cost the same​

Respuesta :

langsean1211
langsean1211 langsean1211
  • 22-01-2021

Answer:

2.75

Step-by-step explanation:

Divide 13.75 by five.

Answer Link

Otras preguntas

Why do we itch? Is it an evolution thing?
oraciones con ámbito
which sentence is an example of characterization through action
How do you think human activities have an impact on the nitrogen cycle.give 2 points.
Please explain How you got the Answer
850 people took part in a marathon. 42% of them were women and therest were men.(a) How many of the participants were women?​
Think about the process you use to make tough decisions. How do you finally choose a course of action?
Portland cement concrete (PCC) has a density of 150 lb/ft3. How many kilograms of PCC are required to cast a cylindrical column 1.15 m in diameter and 7.8 m in
jack bought 4 bagels for 3.00. how many bagels can he buy for 4.50?
what are rational numbersvvxh​