eddie513 eddie513
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

If you can buy 4 oz of candy for $5.40, how much would 6 oz of candy cost?

Respuesta :

hannah20225 hannah20225
  • 22-01-2021
5.40/4=1.35
1.35•6=$8.10
the cost would be $8.10
Answer Link

Otras preguntas

Explain how Texas gained strength after its defeat at the Alamo.
Pam and her brother both open savings accounts. Each starts with a zero dollar balance. For every two dollars Pam saves in her account, her brother saves five d
please help me!!! I am just a meme poster... :c
how to shift to hogwarts safely​
At Carroll Junior High their are 30 students for every 2 teachers on campus. If only teachers and students are counted, there were 416 people on campus yesterda
The ______ lobe contains the primary sensory cortex, which controls sensations such as touch or pressure.O occipital O parietal O temporal O frontal​
In which country the lapsi is found,​
The GCF of the numerator and denominator in 15/24 is _____. 8 3 2 5
Puritanism is a version of O Baptist O Catholicism O Calvinism O Pentecostalism
what makes the titanic so glamorous