tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Maryjane has $65 to spend on clothes. She found 2 great t-shirts for $12, a pair of jeans for $27, and a belt for $8. Will she have enough money to buy all thre
Sandy’s family is concerned about the role of technology, so all of the children have limited screen time and are required to participate in at least one extra-
pls pls pls pls help asap! 30 POINTS!
Ang vegetation coner ay
Definition of foreign key
the first term of an arithmetic sequence is 8, the last term id 56 and the sum is 416. find the number of terms
:/ I despise math …..
A square hamburger is centered on a circular bun. Both the bun and the burger have an area of 16 square inches. a)How far,to the nearest hundredth of an inch, d
Hoàn thành các phương trình hoá học. Fe. +. H2 SO4. ————->Al. +. HCl——————>.
in 1911, hans geiger and ernest marsden, working under ernest rutherford, conducted an experiment involving alpha particles and gold foil that led to the discov