WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

Matrix bought a 5 pack of white t-shirts for $26. What is the price per t-shirt a) $5.20 b) $52 c) $0.52 d) $5.02
What were some potential negatives smith explained could plague the free-market system?
What is the difference between the general election and the midterm election?
which roles could medieval noblewomen play in society
What would be a good thesis statement for - How wolves hunt?
n English, compare and contrast traveling by train in France and the United States. What are the similarities and differences? Include at least two similariti
Which type of resource is a fossil fuel? renewable nonrenewable reusable recycled WILL GIVE BRAINLIEST
Explain what it means to say that both the atmosphere and forests are carbon reservoirs. How is carbon transferred back and forth between them?
HELP ASAP!!!! Compare and contrast the experience of reading "The Highwayman" with listening to it
Every 2/3 hour, Harris can sew 1/6 pair of jeans. what is the unit rate?