dewanna80 dewanna80
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies cost $9. What is the cost for 1 cookie?

Respuesta :

arnoldo1487598
arnoldo1487598 arnoldo1487598
  • 22-01-2021

Answer:

1.6 cents and ignore this pls just random stuff wowjdnsm

Answer Link
shsheh2928 shsheh2928
  • 22-01-2021
1.6 you just divide the numbers
Answer Link

Otras preguntas

marcus gravey beleived that the most important goal of all African Americans must be: (apex)
Six friends go out to eat. The bill, including tax and tip, came out to $84.00. Two of the friends paid one–half of the bill. The other four friends paid the
On Chatty Cathy’s cell phone plan she pays for minutes used plus a fixed monthly charge. For 500 minutes she pays $35 total, and for 1500 minutes used she pays
What result of the Pullman Strike is the worker describing? The loss of money by the Pullman company. The imprisonment of Eugene Debs. The rehiring of workers a
tell whether the sequence is arithmetic .if it identify the common diffrence.
Calculate the size of the image of a tree that is 8m high and 80 m a pinhole camera that is 20 cm long . what is its magnification?
Can someone help me pls
what does analogous mean?
Find the unknown side length for the rectangle. Area = 27 in² A. 3 in. B. 6 in. C. 9 in. D. 24 in.
a rabbit's fur grows at a rate of 5/2 per month. How many months will it take for the rabbit's fur to grow 15/4 inches