myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Find the product.(4s+2)(6s^2-5+2)
which action is most closely associated with the anti-federalist goals?
What are some of South Koreas technological contributions? Write 1 paragraph about it.
The elements least likely to form a bond are found in group A. 15 B. 16 C.17 D. 18
Explain the difference between contact and non-contact forces. Give an example of each
HEY THERE BIOLOGY QUESTION STARS-THANKS-BRAINLIEST - THANK YOU:)
If 32^2c= 8^c+7, what is the value of c
I need help someone help
what is the numerical expression quotient of 21 and 55
How long will it take you to drive 175 miles at a speed of 25 miles per hour ??