Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

Valeria has 5 gummy worms she ate 2 how much does she have now?
According to erik erikson's theory of personality development, the core strength of old age is ________________. emotional intelligence
Questions about the content of your notes belong in the “Content” section of your organizer. Please select the best answer from the choices provided T F
Use a calculator to find the mean and standard deviation of the data. Round to the nearest tenth. 6, 7, 19, 7, 18, 7
The fraction four-fifths is equivalent to what percent?
The essential requirement for different businesses to qualify as being related is that
which graph contains the points of intersections satisfying this linear-quadratic system of equations? x^2+y^2=20 x-y+2=0
Click on the value for p that makes this inequality true.
Match the name of the person to their proper description. Question 6 options: Takes over after the death of his uncle. Brings a time of peace in Rome called the
our football team won 3/4 of the game that you played it was 12 games how many games did it play