Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

Ken purchased a PAP with liability limits of 100/300/50, medical payments coverage, and collision coverage. Ken fell asleep while driving late at night. He cros
what is the answer please help please
John cut 6 yards of fabric into pieces of equal length. Each piece is the fraction one third yard long. Into how many pieces did John cut the fabric
What do moss life cycle and the fern life cycle have in common
what is the meaning of meningitis and its symptoms​
What type of triangle is shown? A. Equiangular triangle B. Acute triangle C. Right triangle D. Obtuse triangle I can safely eliminate option A. and B. I just ne
Women: Men: Children: 1. Many people came to the colonies seeking opportunity. In Europe, ________ was a sign of wealth. In the colonies, there was plenty of la
how do you say “tomorrow I’m going to read a novel” in spanish how do you say “tomorrow you’re going to leave at 6” in spanish and how do you say “tomorrow he
Each year for 8 years, the Williams family visited 6 different states on vacation. How many more states do they need to visit before they have seen all 50 state
A physical education teacher wanted to test whether her county’s students are falling below the national proportion. It is known that the national proportion fo