ivoreecepda0821 ivoreecepda0821
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

helpmepleasethankyou:)

helpmepleasethankyou class=

Respuesta :

maddy837
maddy837 maddy837
  • 24-12-2020

Answer:

4 6-packs would cost $14.40

8 6-packs would cost $28.80

1 juice would cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

What percent of Mexico’s population is of mixed Spanish and indigenous heritage otherwise known as Mestizo
Which sentence includes an infinitive that functions as an adjective? Vince hopes to meet new friends when he begins his karate class My first attempt to build
If the sum of the first two of the five consecutive odd integers is 52, what is the sum of the last two integers? Discuss
find the product of 1/1728.
find the value of the misssing variables im pretty sure the answer is either a or c
If 42.6 grams of Al reacts completely with O2 and 57.8 grams of Al2O3 produced, what is the % yield of Al2O3for the reaction? 4Al + 3O2 --------> 2A
What Philosophy (Eastern or Western) do you believe defines you as a Filipino? Why?
Dale and Sharon Mahnke have decided to fence off the garden plot behind their house, using their house as a "fence" along one side of a garden. The length (whic
A) equation in center radius form B) equation in general form
please show me how to solve this triangle, thank you!