memphisshipman
memphisshipman
23-12-2020
Mathematics
contestada
I need help with this one
Respuesta :
juice00pickle
juice00pickle
23-12-2020
Answer:
x = 1
Step-by-step explanation:
8x + 4 = 12
8x = 8
x = 1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
A package of crackers weighing 8.2 ounces costs $2.87. What is the cost per ounce of crackers?
A(n) __________ is money set aside by formal action for a specific use.
Find the solutions of the equation that are in the interval [0, 2π). (enter your answers as a comma-separated list. if there is no solution, enter no solution.)
This is ridiculous help help
what are the contemporary social issues that impact negatively on local and global communities?
What is the contrapositive of the following statement? "If it is not a lion, then it is a cat.
The key idea of John Locke’s Enlightenment theory was to protect and enhance the freedoms and rights of
The areas surrounding a city that have close social and economic ties to that city are called A. villages. B. settlements. C. cities. D. subur
What is the depth of the Pacific Ocean rounded to the nearest ten thousand?
¿qué te gusta? write a paragraph of at least five sentences stating what you like and don't like about your university. if possible, explain your likes and disl