Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question asap ​

can u pls help me with this question asap class=

Respuesta :

squarejail166 squarejail166
  • 22-12-2020

Answer:

$13.50

Step-by-step explanation:

5 bags is 22.50 so 22.50/5 = 4.50 for 1 bag. Multiply that by 3 for 3 bags and get $13.50

Answer Link

Otras preguntas

the system of checks and balances failed under Andrew Jackson when he
Three of the following methods were used by medieval French kings to increase their power. Which was NOT? A. French kings limited the power of the Catholic Chur
NEED HELP What is the value of the variable that makes the statement true? b + (–2) + 8 = 0 A. –10 B. –6 C. 6 D. 10
when you complete a job but use more time and effort than is truly necessary, how have you worked?
For the reaction 2Na(s) + Cl2(g) -> 2NaCl(s), how many grams of NaCl could be produced from 20 L of Cl2 (at STP)?
what is the easiest way to solve this equation algebraically
For a bill to be passed by the Georgia General Assembly, it must receive what percentage of votes? simple majority in both chambers simple majority in one chamb
which is greater 6 km or 54,000 mm
Find the pair of words that has the same kind of relationship as the numbered pair. premier: country:: A. cowboy: herd B. musicians: orchestra C. president:
how do you write 3.25 as a fraction when the 5 is continuing?