Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What is Douglas’s point of view regarding the Constitution?
what colony was purchased for the purpose of providing an outlet to the sea?
in which battle did the Athenian navy decisively defeat a large persian fleet and save Greece from invasion
•What is an historical idea or event that supports Douglas’s point of view?
Find the odd man out. 15,25,30,51,85,90,115 A.15 B.25 C.51 D.90
Which of the following statements are true about the actions JFK took in regard to Vietnam? A. JFK sent American diplomats into Vietnam to study communism. B
What were some of the effects of increased leisure time?
what resulted from the hollywood ten trials?
Unrhymed iambic pentameter is free verse. True False
Can a theocracy co-exist with monarchy