Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

The settlement at Roanoke Island is known as: a the Lost Colony b the Jamestown Settlement c Virginia
which two characteristics are basic parts of a literary analysis essay about a play
how did Nixon's argument illustrated his ideas about the power of the presidency?
Cell differentiation and development is dependent on the A. position of chromosomes in genes. B. number of genes in chromosomes. C. number of chromosomes in gen
Which one of the following drinks would be the top choice for potassium content? A. Chocolate milk B. Low-fat milk C. Juice D. Water
Tybalt's dominant humor is melancholic. phlegmatic. choleric. sanguine.
what is the percentage formula
Which of the following is true concerning the Little River Salt Marsh Restoration Project? a. It revolved around restoring tidal flow with culverts. b. It is a
Read the following paragraph and then answer the question that follows: Video games can kill! That is what many who support legislation banning violent titles f
HELP!!!!!! please by substitution integrates [tex] \int\ Sen^{3}xCosx \, dx [/tex]