Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

What is another way as a fraction to put 6 and 2/3?
a is the point (0,2) and B is the point (10,7) write down the equation of the straight line which passes through the points A and B
Mr.Dixon bought a whiteboard that was on sale for 1,989.99. The regular was 2,499.89. Which is the best estimate of the amount of money Mr. Dixon saved by buyin
2. A store spent $263.50 on 50 lb of bulk goods. What is the price per pound, in dollars, of the bulk goods? (a) Decide which estimate, 0.05, 0.5, 5, or 50, is
if im given distance and a period of time, what can calculate? A. displacement B. velocity C. speed D. direction
Kevin sold 2 unicycles and 1 bicycle for a total of $110. Greg sold 4 unicycles and 3 bicycles for a total cost of $268. What is the cost of 1 bicycle? Answer $
Julie drives 100 mi to Grandmother's house. On the way to Grandmother's, Julie drives half the distance at 33.0 and half the distance at 80.0 . On her return t
expand 5x(2x-5) im new plz answer dis XD
What occurs when a muscle becomes weaker and smaller from not being used? Answer gets stronger atrophy weight gain turns to fat ...?
Use the stem and leaf plot shown to answer the following question. What is the upper quartile median value? 37 40 41