javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

Anyone mind filling this chart in for me? Thanks, i really appreciate it, just put answers below.​
Which one is bigger 2.300 mg or 2 g
Idk can someone pls help i ll give brainlist
West Side Middle School and Jefferson Middle School recycled cans and kept track of how many pounds of cans each student collected. Use the drop-down menus to a
What is the awnser to this question
do i use sin cos or tan to solve this problem
If the selling price per unit is $42, the unit contribution margin is $15, and total fixed expenses are $570,000, what will the breakeven sales in units be? Gro
The absolute mass of a single atom can be obtained by dividing the molar mass of that atom by what?
An electron follows a helical path in a uniform magnetic field given by:B =(20i^−50j^−30k^)mTAt time t = 0, the electron's velocity is given by:⃗v=(40i^−30j^+50
Please help! What would x equal?