shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 6 items for $25.60. About how much did you spend?
$125
$145
$75
$150

Respuesta :

dolo423af
dolo423af dolo423af
  • 25-11-2020
The answer is 150 because 6 times 25.60 equals 153.6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer: About $150.

Explanation: Each item cost $25.60, so I multiplied it into six, equalling about $150.

Answer Link

Otras preguntas

Identify the italicized word. My "life" is exciting. subject predicate direct object indirect object predicate noun predicate adjective
How many triangles can be made if two sides are four inches and the angle between them is 90 degrees
How can the spread of disease through contaminated water be limited?
Find the 6th term in the geometric sequence with t3 = 150 and t5 = 3750.
A jar contains jelly beans that are red, yellow, blue, and purple. Several people reach in and grab handfuls of jelly beans, then collectively tally the number
The 1964 Gulf of Tonkin Resolution authorized the president to begin diplomatic negotiations with North Vietnam. provided for further military aid to North Viet
Which equation has a graph that is a parabola with a vertex at (-2,0)
Which additional word or words in the sentence should be capitalized? The north star is part of the constellation Ursa Minor. Choose all answers that are correc
what role did the korean war play in the cold war
What is the total number of moles of hydrogen gas contained in 9.03 x 10²³ molecules?