hdeleon8035 hdeleon8035
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help this is my last question (math class)

I need help this is my last question math class class=

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 24-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.00 for 2 loaves is $2.50 a loaf.

She wants 5 loaves for $12.50

5*2.50= $12.50 so she is correct.

Answer Link
alyssaralyssa alyssaralyssa
  • 24-11-2020
agree with majorie.

since four loaves would be ten dollars. add one more loaf and that would cost $2.50. so $10 + $2.50 is $12.50
Answer Link

Otras preguntas

at the beginning of cellular respiration where is energy stored?
Draw two lines on the square below so that three right angles are formed.
In "The Guitar," Frederico Garcia Lorca combines his love of poetry with his love of what?
_____ is measured by levels of water vapor in the atmosphere.
i need a sentence for product
A karate dojo has a total of 80 students in the class learning martial arts of the students 24 have been with the dojo for more than one year what percent of th
3 questions that I have... PLEASE SHOW YOUR WORK!!
Pasty makes lemonade every morning she uses 2 1/4 cup of sugar and 4 3/5 cups of lemon juice how many cups of sugar and lemon juice does she use altogether
Why does common table salt (NaCl) have a high melting point?
A gas that exists in outer space is made of