sxmpx sxmpx
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries they cost $2.60 a pound. What method would you use to solve this problem

Respuesta :

khilahtsmith
khilahtsmith khilahtsmith
  • 24-11-2020

Answer:

0.57

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jeff drove 5,784.5 miles in 12 days . To the nearest mile , what was the rate of miles Jeff drive each day
In what ways did the New Deal help America overcome the Great Depression?
Y’all what’s the answer!!
Most traditional Oceanic art was wiped out by A. a Japanese invasion OB. Western colonization C. the influence of Islam D. Maya conquest
a^4 x a^-7 Simplify. express using exponents
A person can show that he or she appreciates a friend by
How is cancer spread through the body? Check all that apply. through the nervous system through the blood through touching organs and tissue
Pleaseeeeeeehelppppppp!!!
I need help with this test, all answers appreictated. It's Geometry
Do you trust the Internet? You want to ask a sample of high school students the question “How much do you trust information about health that you find on the In