mbella29
mbella29 mbella29
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. $240 for 4 days

Respuesta :

taylorskittle12
taylorskittle12 taylorskittle12
  • 23-11-2020

Answer:

60

Step-by-step explanation:

240÷4= 60

 $60 for each day.

Answer Link
Jaecee112 Jaecee112
  • 23-11-2020
60
240/4=60
its like 24/4
Answer Link

Otras preguntas

Among apples, cherries, oranges, and watermelor an, a serving of which fruit would raise the level of a sugar in blood by the least amount?
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HELP MEH PIZZAZZ. I WILL GIVE 20 points .
I need to know the answer
How did the outcome of the french and indian war (1754–1763) affect american colonists?
The symbol for a radioactive nuclide is 210/84 Po. which statement is correct
3.3 plus(-2.4) plz help me ill really appreciate it
Correct answer gets brainliest :)
disposable lighters contain liquid butane (c4h10) that is vaporized and then burned to produce co2 and h2o. Balance the chemical equation for this combustion r
Answers to numbers 8,9,10,11,12