08607534212a
08607534212a 08607534212a
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

if 8 sugar cost 260 how much sugar can be brought for 877.500​

Respuesta :

christiangoss11
christiangoss11 christiangoss11
  • 22-11-2020

Answer:  27 kg of sugar can be bought for Rs. 877.50.

Step-by-step explanation:

Answer Link
sm03
sm03 sm03
  • 22-11-2020

Answer:

you could buy 28518.75 sugar for 877.500

Step-by-step explanation:

260 / 8 = 32.5

this gives you how much it cost per 1 (units)

32.5 * 877.50 = 28518.75

Answer Link

Otras preguntas

How did the English Bill of Rights influence the Declaration of Independence?
The United States became involved in the war with Germany because
angelina bought a 64 ounce can of lemonade mix . she uses 4 ounces of mix for each pitcher of lemonade . how many pitchers of lemonade can angelina make from t
Hello, please, can you help me? Thank you very much, I am French I learn your language. The population of London is tired of the situation in the East End crime
Which words in the sentence are the infinitive? To fly has been his dream since he was little. A. since he was little B. his dream C. has been D.
Right after __________, Korea split into northern and southern halves. A. World War I B. the Russian Revolution C. the Cold War D. World War II
50 points!!! 75 for best answer!!!!!! 1. Compare and contrast John Keats’s “To Autumn” and Susan Hartley Swett’s “July.” In your response, make sure you include
why were there no coureurs des bois before 1663
how far east did Islam spread in the 600's
Do you think it was a mistake for the British to use mercenaries to help them fight war