CalebRanney
CalebRanney CalebRanney
  • 22-11-2020
  • Chemistry
contestada

In bulk, jelly beans cost 18 cents per ounce.
What is the cost of the jelly beans in dollars per pound?

Respuesta :

tasu
tasu tasu
  • 22-11-2020

Explanation:

One pound is equal to 16 ounces. One pound of jelly beans cost $2.88p

Answer Link
Jackson15939 Jackson15939
  • 14-03-2021

Answer:

$2.88

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP!! f(x) = 1/3 x + 2- find the inverse of f(x) and name it g(x). show and explain your work.- use function composition to show that f(x) and g(x) are in
Write 27/75 as a decimal or mixed number?
what is the highest you can get before reaching space and start floating
A molecule of oxygen is made from two ____ atoms
Sinea wants to spend money using th same ratios as on her last trip to the carnival. If she spends $26 on games, how much will she spend on souvenirs? Last tri
The Florida Everglades welcomes about 2 times 10 to the 3 power visitors per day . Based on this about how many visitors come to Everglades per week
Emeline has to type a 5-page article but only has 18 minutes until she reaches the deadline.Does Emeline have enough time to type the article?Why or Why not?
What year did the Whitman's come to the Pacific Northwest?
In what country would one be able to see a fjord? Argentina Suriname Colombia Brazil
What figurative language is "Silence stretched over us?"