loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

Which does not describe a cause of the Reformation? a. Church leaders' concern with money and power instead of the needs of the people b. the refusal of the Chu
What were two important inventions created during the Industrial Revolution? Describe their impact.
How was the code of chivalry like the idea of romantic love?
The invention of the zero made mathematics A easier to spell B easier to write C hard to add D hard to write
I NEED HELP!! Read the sentence below and use context clues to determine the meaning of the word buffer: Trees around your house provide a buffer from the summe
Why did so many Europeans take to the roads and wander the countryside after the war?
the Kelly family bought a new pet rabbit. They want to build an enclosure outside so it has lots of room to roam. They have 30 feet of leftover lumber to use. F
round 0.4571 to the nearest hundredth
Are there some elements on the periodic table that hasn't been discovered?
Share 56 pound in the ratio 1:3:4