SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

If the measure of an angle is 13º, find the measure of its supplement.
URGENT!!!!! I WILL MARK U AS BRAINLIEST!!!!!!! A step-down transformer converts 120 V to 5 V in a phone charger. If the primary coil has 600 turns, how many tur
Admiral Pennekheb is sending an army to?
Anyone have a way to find the GCF faster? I’m in 7th grade btw
A water strider bug is supported on the surface of a pond by surface tension acting along the interface between the water and the bug’s legs. Assume the bug wei
Please Help! I'm Stuck!
Individuals who are anemic have to consume more ___ than the average individual? A:Insulin B:Coffee C:Iron D:Water
In 25 years, a bond that paid 4.75% simple interest earned $4,750 interest. What was the principal of the bond in dollars?
What is the main theme and idea of the poem "Cetacean" by Peter Reading
A ball tossed at an angle of 40° with the horizontal will go as far downrange as one tossed at the same speed at an angle of