amadorchelsea115 amadorchelsea115
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if one cup of flour is $0.44, How much will 1/2 cup cost?

Respuesta :

madelynbolca
madelynbolca madelynbolca
  • 24-10-2020

Answer:

$0.22

Step-by-step explanation:

$0.44 -1/2 cup = $0.22

Answer Link

Otras preguntas

2x plus 4 less than or equal to 24 = what?
Why did the government encourage Americans to grow food in victory gardens during World War I?
plz answer as fast as you can solid sodium iodide does not conduct electricity why does sodium iodide solution conduct electricity 2) when sodium iodide is el
Could you guys help me and explain them please. Directions: Define a variable and write an inequality to model each situation. You must show all work to receiv
PLZ HELP ME (a) ABC shares cost £20.02 each. How much do 18 cost? (b) The shares rise in price to £21.00. How many whole shares can Jo buy for £600? (c) The sh
works to protect the rights of women. NAACP PETA NOW PPF
Where did cultures in Africa develop that were not impacted by Islam? What was the nature of their organization?
What led Adolfo hittler to order German submarines to attack American ships?
Why did the roaring 20s happen? What caused it?
Why is it important for teenagers and all citizens to know their rights?