alexacambron22 alexacambron22
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica got the answer $63.68 to the math question below. Explain in your own words why this answer is correct or incorrect.

Respuesta :

adarabadara13
adarabadara13 adarabadara13
  • 24-10-2020

Answer:

can you send an image or something we need more context

Answer Link
phanmuketrash
phanmuketrash phanmuketrash
  • 25-10-2020

Answer:

Jessica is correct

Step-by-step explanation:

32*1.4=44.8

32*.59=18.88

44.8+18.88=63.68

The total price of glue sticks plus the total price of boxes of crayons equals 63.68

Answer Link

Otras preguntas

Landslides and slumps are forms of ?
a polypeptide is a sequence of? A. proteins B. amino acids
What is the word form of the number 602107
Kwame purchased a washer for $312.20. The price of the washer included sales tax of 11.5%. Which equation can be used to find the price, p, of the washer before
Which word contains a Latin prefix meaning "under"?
Laura wants to show 70 in tens. How many tens will she draw? How do you know?
what is x? 4(x+2)=4(x+2)
what geographic feature has hindered cultural diffusion between China and India?
seth traveled 1 mile in 57.1 seconds. about how fast does seth travel in miles per hour
The circle above has a radius of 7 cm. What is the area of the circle? Use = 3.14. 43.96 cm2 153.86 cm2 21.98 cm2 307.72 cm2