clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

Empareja el pronombre con el mandato. Pair the correct pronoun with the command. Match Term Definition No vengas tarde A) a tu profesora No lleven mucha ropa B)
13. If the graph of the linear equation rises to the left then the slope is A. 0 B. negative C. positive D. undefined​
please help me !!! and thank youu !
What is 40g of calcium and 71 g of chlorine
Which expressions represent the product of a variable and a coefficient?
given m || n, calculate the value of x
Write in standard form: one hunderd forty six million, twenty one thousand, sixty six.
6 of 55 • Save & Exit Politics and Government in the Gilded Age: Tutorial Question Which two statements about the Gilded Age are accurate? Choose all the co
-65 is 5 times a product of 5 and a number
recognize the sentence below and rewrite it la/Toca/Ella/gutirra​