haileyhenriques32 haileyhenriques32
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 7 oranges for $1.75. What is the cost of oranges, in dollars per orange

Respuesta :

wbusche580 wbusche580
  • 23-10-2020
$0.25 per orange. Or .25:1
Answer Link

Otras preguntas

Write a dialogue using estar or ser 10+ times?
how many moles are in 9.8 grams of calcium?
a substance that moves  across a cell membrane without using the cells energy tends to move?a.)  away from the area of equilibriumb.) away from the area where i
How much times does 7 go into 17?
a rug covers 1/4 of the floor.The area of the rug is 10ft what is the area of the floor?
What is the basic building block of all things
Dan's stamp book has 2 pages with 4 rows of stamps on each page.  Each row has 2 stamps.  How many stamps are on these pages of Dan's stamp book?
A _______________________ parking space is set at an angle of 90 degrees to the curb. A. perpendicular B. parallel C. angled D. small
When converting cotangent+5 into cos/sin do you do what I did and bring the 5 with them or do you do cos/sin +5?
To make a ___________________ , position your car to the right side of the right lane. A. left turn B. left lane change C. stop for pedestrians D. rig