brendamay447 brendamay447
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which orange juice is the best to buy $w for a 16 oz $1.25 for a 10 oz $4 for a 24 oz $1.50 for a 12.5 oz

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 23-10-2020

Answer:1.50 for a 12.5 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link
nebss2zrb nebss2zrb
  • 23-10-2020

Answer:

depending on the missing mumber 1.50 for 12.5 is cheapest

Step-by-step explanation:

divide each one to see what the cost is per ounce.

missing a number but here's the rest

w/16 = what's w

1.25/10 = .13

4.00/24 = .17

1.50/12.5 = .12

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 390mm to 13cm as a ratio in its lowest terms
If you present a problem to someone, and he/she gets the general drift of your message but fails to comprehend how serious the problem is to you, what should yo
Rachel and Mark are discussing the requirements of a healthy diet. Rachel says that essential amino acids come from a mix of complete and incomplete proteins. M
Shoe sales very soon company were $25.9 billion. See other expected to increase by about 20% in the next year. Find the projected amount of shoe sales next year
Simplify expression 5x+2y -3x + y
The commercial, legal name under which a company does business is referred to as a __________.
Order each set of values from least to greatest. 0.4,5/8,38%
According to Wilson what did the United States "demand" to get out of the war?
Mrs. Robinson bought a novel at the bookstore on sale for 20% off at regular price of 2909 mr. Chang what the same novel the different books are 40% of its regu
difference of two squares : 9xy^2-16y?