janacyac janacyac
  • 23-10-2020
  • English
contestada

A. Compare and contrast
B. Problem and solution
C. Descriptive
D. Chronological

A Compare and contrast B Problem and solution C Descriptive D Chronological class=

Respuesta :

supportgg supportgg
  • 23-10-2020
The answer is A because they’re comparing and contrasting fast food then and fast food now
Answer Link

Otras preguntas

Michelle had skated a perfect routine, but just months ago, crutches were her constant companion and defeat had controlled her. The day she injure her knee floo
Psychologists refer to a high ratio of positive to negative feelings as:
GET THIS RIGHT AND ILL GIVE U BRAINLIEST!!!! Which of the following is an example of a common topic? Anyone can be brave. Freedom takes sacrifice. The box was b
Eliminate the parameter. x = one divided by two t, y = 3t^3 - 1
How is the population that has experienced selection different from the original population
Beth works 8 2/4 hours, drives 1 1/4 hours, cooks 3/4 hours, and sleeps 7 2/4 hour's each day. How many hours of free time does Beth have each day? Remember, th
To solve the system of equations below, Maria isolated the variable y in the first equation and then substituted it into the second equation. What was the resul
How did the Catholic Church respond to the Protestant Reformation?
Maggie will come to our house in the morning. The prepositional phrase(s) is/are _____. to our house in the morning she will come our house come to our the morn
At a ceramic shop, each cup is $6.30 cheaper than each plate. If you totally spent $28.50 for 5 cups and 3 plates, what is the price of each cup and each plate?